Переробка вторсировини – гроші зі сміття
Сміття – невід’ємна складова життєдіяльності людини. Однак у той час, коли у всьому світі привчаються переробляти відходи і отримувати від того прибутки, Україна у цьому питанні поки що пасе задніх.
Щороку в Україні утворюється майже 450 млн тонн відходів / sevastopolnews.info
Щороку в Україні утворюється майже 450 млн тонн відходів, з яких на переробку йде не більше ніж 3%. Решту захоронюють на полігонах, площа яких – 167 тисяч гектарів – перевищує територію природно-заповідного фонду країни. За приблизними даними, на сміттєзвалищах зосереджено близько 30 млрд тонн побутового сміття – клондайк для переробників. Однак, замість того, щоб перероблювати відходи і отримувати від цього зиск, як це відбувається у цивілізованих країнах, де переробляється до 60% скла, паперу, пластику та інших відходів, потенційні бюджетні кошти України роками перегнивають на полігонах, паралельно забруднюючи навколишнє середовище.
Переробка – це вигідно
Разом з тим, вторпереробка може приносити чималий прибуток. Незважаючи на те, що створення однієї лінії з переробки, яка може переробляти близько однієї тонни сміття на годину, на сьогодні коштує близько 130 000 – 150 000 тисяч доларів, вона досить швидко окупається.
У підприємстві «Київміськвторресурси» кажуть, що аби працювати у цій сфері, потрібно багато зробити. Найперше – налагодити роботу з постачальниками, підписати деякі угоди. «Сама переробка є дуже вигідна як для екології, так і для суспільства. Витратним є сам збір сировини: потрібно встановити контейнери, організувати вивіз сміття – на це йде багато грошей. Але, зрештою, це все окуповується», – каже керівник комерційного відділу підприємства «Київміськвторресурси» Сергій Волков.
Вторпереробка може приносити чималий прибуток. До того ж, сьогодні на ринку переробки вторсировини майже немає конкуренції, а тому цей вид діяльності є надзвичайно рентабельним. «Звичайно, що в наших умовах, де сьогодні практично відсутня конкуренція, такий бізнес є надзвичайно рентабельним. За деякими підрахунками, одне таке міні-підприємство може повністю окупитися вже за півтора роки», – зазначає Задесенець.
Неоціненною є також користь для екології. Адже звичайний пластик може зберігати свою форму понад 200 років, а після його переробки можна отримати цінну речовину – флекс. Це вторсировина для виготовлення хімічного волокна, з якого робляться ті ж самі пластикові пляшки. Тобто, так можна вийти на майже безвідходне виробництво. Але цьому нам ще потрібно довго вчитися.